1. kolo Poháru Českého florbalu

O víkendu 20.-21.8 proběhlo první kolo Poháru Českého florbalu. Zde přinášíme souhrn zápasů.

V prvním zápase jsme hráli proti T.B.C Králův Dvůr. Start do utkání se nám moc nepovedl, po prvních 7. minutách jsme prohrávali 0:3. V 9. minutě se nám povedlo vstřelit první gól a hru jsme trochu uklidnili. V půlce druhé třetiny se nám povedlo srovnat skóre na 3:3. Remízový stav nevydržel moc dlouho, protože Králův Dvůr vstřelil po minutě gól. Vstup do 3. třetiny nebyl vůbec dobrý, jelikož jsme na začátku inkasovali a rozdíl skóre bylo o 2 branky. Pět minut před koncem třetiny se nám povedlo snížit ze standartky z rohu a dostat soupeře pod tlak, bohužel Králův Dvůr je zkušené družstvo a počkali si na svoje šance a vstřelili 2 góly a konečné skóre bylo 4:7.

Druhý zápas byl proti domácímu celku TJ Sokol Dobříš. Začátek třetiny jsme zaspali a po první minutě jsme prohrávali 0:1. Rychle jsme se z toho oklepali a v půlce třetiny už jsme vedli. Ve druhé třetině jsme si vytvořili krásné akce a přidali jsme i góly a skóre bylo 4:2. Třetí třetina pro nás nezačala vůbec dobře, když jsme si mysleli, že už zápas máme vyhraný inkasovali jsme hned na začátku a už to bylo jenom o jednu branku. Po bojovných pěti minutách jsme se dostali blíže k brance a vstřelili gól. Poté jsme hru uklidnili a během sedmi minut jsme dostali výhodu přesilové hry a tam jsme chtěli rozhodnout utkání v náš prospěch. Bohužel to bylo naopak, Dobříš skórovala v oslabení a za další tři minuty dorovnala skóre na 5:5. Už to vypadalo, že tento zápas skončí remízou, ale v poslední minutě měla Dobříš protiútok dva na jednoho a dokázala skórovat. Zbývalo 30 vteřin do konce třetiny a k ničemu nás dále nepustili.

Třetí zápas jsme odehráli proti FbC Barracudas Slaný. Věděli jsme, že tento zápas bude velmi náročný a nechtěli jsme jim nechat nic zadarmo. V první třetině měli oba dva týmy pár šancí, ale gól nepadnul. Ve druhé třetině nás Slaný více zatlačilo na naší polovinu a začali proměňovat akce. Na konci třetiny jsme prohrávali 1:3. Ve třetí třetině jsme dokázali vstřelit gól v oslabení a povzbudilo nás to, že by jsme zápas mohli otočit. Vytvořili jsme si pár šancí, ale další gól jsme nedali a jelikož naše hra byla trochu více otevřená Slaný toho využilo a vstřelili další dvě branky a celkové skóre bylo 2:5.

Do čtvrtého zápasu jsme vstoupili s tím, jestli si chceme zahrát druhé kolo Poháru, musíme vyhrát. Našim soupeřem byli Žraloci Příbram, které dobře známe. Minulou sezonu s námi hráli v naší lize. První třetina byla trošku nervózní a nikdo z týmů nechtěl udělat chybu. Stejně se povedlo Příbrami jednou skórovat a po první třetině jsme prohrávali o gól. Ve druhé třetině nás začali více tlačit a začali nás přehrávat v osobních soubojích a nám už  začínali docházet síly. Ve třetím zápase se nám totiž zranil klíčový hráč. Ze stavu 1:5 se nám podařilo snížit na 3:5, bohužel na konci druhé třetiny bylo skóre 4:7. Při přestávce jsme si řekli, že budeme více střílet. To se nám povedlo a během pěti minut jsme vyrovnali na 7:7. Po srovnání skóre jsme hned po vhazování inkasovali a prohrávali o gól, na který jsme už nedokázali odpovědět.

Fbc Red Dragons Hořovice - T.B.C Králův Dvůr - 4:7

Fbc Red Dragons Hořovice - TJ Sokol Dobříš - 5:6

Fbc Red Dragons Hořovice - FbC Barracudas Slaný - 2:5

Fbc Red Dragons Hořovice - FBC Žraloci Příbram - 7:8