Související zápasy

FbC Red Dragons Hořovice
18_20220918_220726.png

Áčko má za sebou první turnaj. Úvodní prohra bolí, smutní nový kouč

Dračí Áčko má za sebou první turnaj sezony a zároveň premiéru pod nově zvoleným lodivodem Dušanem Valem. Turnaj na Stochově ale nevyšel podle představ, zejména z úvodního utkání převládá pachuť nad předvedenou hrou. Blamáž odvrátilo až druhé klání proti početně výrazně oslabenému soupeři.

A-tým vyrazil na úvodní střetnutí nového ročníku s jedenácti hráči do pole včetně dvou nových posil z nedalekého Králova Dvora Karla Horkého a Marka Sluky. Cíl by jasný – urvat šest bodů a ukázat soupeřům, že Hořovice nechtějí letos hrát opět o záchranu.

Jenže už první dvě třetiny a ztráta 1:6 proti domácímu Stochovu ukázaly, v čem RDH dlouhodobě tlačí bota. „Soupeř byl důraznější, nekompromisní v předbrankovém prostoru a využíval rychlých protiútoků,“ vystihuje průběh utkání nový trenér Áčka Dušan Valo, který kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím dočasně přerušil aktivní kariéru.

Až poslední třetina přinesla zlepšení. „Bohužel po snížení na 5:6 už se nepovedlo vyrovnat, i když šance jsme zejména v závěrečné hře bez brankáře rozhodně měli. Soupeř navíc udeřil i do odkryté svatyně. Prohra 5:7 hodně bolí,“ smutnil „Dušeňák“ po neúspěšném startu do sezony.

Léčba smažákem zabrala

Před druhým zápasem proti Horoměřicím naordinoval svěřencům minimálně jedno velké pivo a smažák s hranolkama. Zda si pochutinu doplní kečupem, nebo tatarkou, nechal v rámci zlepšení mezilidských vztahů na nich. Pouze jediný pravák v týmu Ondra Rácz dostal výjimku, v místním bufetu mohl sáhnout po pizze. Tah s vyváženou stravou se později ukázal jako zdařilý.

Na soupeře z Horoměřic jsme byli takticky velmi dobře připraveni. Věděli jsme, jaký styl hry praktikují. Jenže hodiny strávené u videa zhatil fakt, že tým zobce nedaleko Prahy přijeli pouze s šesti lidmi do pole a dvěma gólmany.

„Výhra se rodila postupným navyšováním našeho tlaku, který se dařilo přetavit ve vstřelené branky. Triumf 7:2 beru,“ jásal Valo po premiérových třech bodech v nové životní etapě. Početně oslabenému soupeři ale vzdává za předvedenou hru a bojovnost hold.

Áčko si tak do tabulky připsalo jednu výhru, i když pachuť z prvního duelu bude přetrvávat minimálně do úterního tréninku. „Děkuji všem za bojovný výkon a blahopřeji Karlovi a Markovi k prvním gólům po jejich příchodu,“ hodnotí kouč úvodní soutěžní víkend.