Související zápasy

FbC Red Dragons Hořovice

Áčko za dva body. Nikdy se nevzdávat, velí Valo. Koho nabudila formule?

Zápasy jako přes kopírák. Dračí Áčko vyrazilo do Čakovic na další dvě střetnutí, tentokrát proti rezervě Prague Tigers a celku Ovocné Báze. Kouč Dušan Valo nebyl spokojený zejména s prvními minutami obou střetnutí. A nutno dodat, že právem.

První duel proti domácím Tigers začal prachbídně, soupeř v úvodní části využil přesilovku a skóroval i v oslabení. I přes vyrovnání se Draci nadále trápili, nedařilo se zejména blokovat střely z dálky. Deset minut před koncem vedli Pražané děsivým rozdílem 8:2.

Některým hráčům se možná začal vybavovat několik měsíců starý debakl, kdy Ácko ve stejné hale dostalo 14 kousků od pražských Panthers. Jenže v neděli přišlo vzepětí, střelecká smůla byla protržena. Draci dokázali znatelně unavené soupeře napadat a výsledkem bylo snížení na konečných 6:8.

Mára se trefil i za Maxíka

Druhé utkání proti matadorům z Ovocných Bází vypadal podobně, jen špatná disciplína nabídla Hořovicích více přesilovek. Jenže když se nedaří, tak se prostře nedaří. Draci museli opět dotahovat, tentokrát ztrátu 1:4.

Soupeř hrající „ultrabeton“ byl ale dlouho proti. Když ve 40. minutě dal na 5:5 Ondra Rácz, zdálo se, že se zápas jen dohraje do nájezdů. Jenže po brutálním zákroku Routiče soupeř proměnil přesilovku. Hvězdný moment si ale celý den schovával Mára Sudík.

Milovník jezdce Formule 1 Maxe Verstappena Mára Sudík prokázal důraz na brankovišti a znovu vyrovnal. Emoce dával opravdu najevo, jen nevíme, zda ho více těšila vstřelená branka, nebo Verstappenova obhajoba titulu mistra světa. Věříme však, že florbal dostal v tento moment přednost a oslavy fenomenálního „Maxíka“ si Mára nechal až na večer do svého plakáty a sběratelskými předměty ověnčeného pokoje.

V následných nájezdech pak úřadoval Petr Andrlík v bráně a díky trefám Karla Horkého se Draci radovali z výhry a dvou bodů do tabulky.

Komentář Trenéra Dušana Vala: „Do úvodních minut obou utkání se nám NEPODAŘILO vnést bojovnost, důraz a klid ve hře. To se odráželo v proměňování šancí, naopak soupeř trestal. Děkuji všem hráčům za turnaj. Nikdy to nevzdat se vyplácí!“