Související zápasy

FbC Red Dragons Hořovice

Hubené výhry a plná bříška aneb Článek, se kterým bude snad i trenér spokojen

Po hubeném jednobodovém představení v Černošicích se Áčko chtělo rehabilitovat a zase trochu nakrmit své konto. Proti rezervám Chodova a Tigers se to povedlo a kouč Dušan Valo hodnotil turnaj na Stochově jako velmi povedený. S jednou věcí však měl problém.

„Lízátko, napíšeš taky někdy o tom, jak jsme fakt hráli, ne pouze o jednom hráči?“ tázal se s až kamennou tváří autora většiny našich článků. No...dnes tedy se vší vážností.

Mančaft Chodova známe z předchozích let detailně. Víme, že jde o tým, který staví na pevné obraně, blokování střel a vysoké efektivitě. Naštěstí máme Vojtovu fintu. I když všichni ví, o co jde, tak nebudeme nic prozrazovat, kdyby se třeba v celém Středočeském kraji a Praze našel jeden tým, jenž neví, o čem je řeč.

Role zakončovatele se tentokrát ujal Mára „Maxík“ Sudík a dvakrát rozvlnil síť, aniž by gólman soupeře měl vůbec nějaké tušení, kde se míček nachází. K tomu dvě trefy Lukáše Fišera a celkově velmi dobrý výkon, zejména od našich benjamínků Kuby Zajíčka a Ondry Firýta, a těsná výhra 4:3 byla na světě.

Naše konto se naplnilo o tři body a nastal čas nacpat také hladová bříška. Vše začalo smažáčky, stripsýky a pizzičkou v místím bufetu, pro skupinu zájemců pokračovalo v nedaleké kavárně. Láčka, presíčka, medovníčky, zmrzlinka. Skoro se zdálo, že běhat v druhém utkání proti Tigers bude věc nereálná.

Taky to tak ze začátku vypadalo. Mladí Tigři nám první minuty nepůjčili balonek, mnohokrát to kolem brány Matese Pužmana hořelo, v 9. minutě soupeř vedl 2:0. Zaslouženě. Naštěstí zajíci se sčítají až po honu. A těch jsme my měli víc. Nebo alespoň jednoho urostlého Zajíčka, který pár sekund před první sirénou našel Fišera a ten vyrovnal na 2:2.

Stále lepší výkon měl za důsledek další a další góly Draků, krátce po začátku poslední třetiny zkompletoval Fíša hattrick a přidal jednu asistenci, Ondra Rácz měl bilanci přesně opačnou, Karlos Horký se trefil dvakrát a Zajda posbíral dvě asistence. Soupeř v závěru drtivým tlakem stihl jen skóre korigovat, bylo z toho druhé vítězství o gól, tentokrát 6:5.

Áčko je průběžně na solidním třetím místě. „Je dobré, že se náš herní projev zvedá. Škoda výpadku v utkání s Bohemians, jinak sezonu zatím hodnotím velmi kladně,“ pochvaluje si Valo, který snad bude také spokojen s tímto článkem.

RDH vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV B 4:3
RDH vs. Prague Tigers B 6:5