Související zápasy

FbC Red Dragons Hořovice

Konečně! Jmenuji se Zajda a dal jsem svůj první gól za Áčko

Karlos v té době vyhlížel plnoletost, Dušan pomalu začínal zjišťoval, co je to florbal, a Vojta se připravoval na blížící se oslavy svých 25. narozenin. Ano, řeč je o roce 2006. O roce, kdy se narodil náš Zajda, který v neděli konečně vstřelil svůj první soutěžní gól za Áčko. Hurá!

No, cesta k němu byla trnitá, sám Zajda už začínal být více a více zklamaný z toho, jak pálil jednu šanci za druhou. Například v prvním nedělním zápase proti Černošicím v jednu chvíli nejprve vybral od obránců soupeře dvacku za lístek, povozil je na kolotoči, jenže tváří v tvář gólmanovi selhal.

„Byl jsem najednou strašně nervózní,“ popisoval na střídačce se smutným výrazem. A takhle tomu bylo v aktuální sezoně už několikrát. Benjamínek vyčnívající vzrůstem a měkoučkými ručičkami s excelentní technikou čekal dál. Přitom v lajně vedle Karlose, Fíši, Routána a Ráczika by se nabízelo, že branky budou přibývat jedna za druhou.

Naštěstí, jak se říká, to nejlepší nakonec. Proti Radotínu už bylo ve třetí třetině rozhodnuto, Draci vedli pár minut před koncem 9:3. A jak s oblibou praví trenér Dušan Valo: „Pak to přišlo!“

Zajda se svým tradičním dlouhým krokem vydal středem hřiště do otevřené obrany soupeře, obdržel míček od Karlose a z petardou první rozvlnil síť. Na Dračí střídačce panovala snad ještě větší radost než během nedávného domácího pětigólového představení Maxíka. Zajda si ještě vzal na památku balonek, odklusal za mantinel, s tlemícím se Karlosem za zády zapózoval před objektivem a připravoval se na další střídání.

Nechybělo moc a trefil se i podruhé. Jenže Zajda je jinej frajer. Když dáte dárek jemu, vrátí vám ho dvojnásobně. Necelou minutu před závěrečnou sirénou vyšperkoval akci „do prázdné“ neskutečnou přihrávkou na zakončujícího Karlose. „Gólman zahazuje masku, obránci sedící na manťáku a nechápající,“ nastínil trefně Valo rozpoložení našeho soupeře.

První gól za Áčko, navíc desátý v zápase. Příště ještě dáme Zajdovi kapitánskou pásku. A to bude drahý! Jenže pro koho? „To platí máma,“ culí se často Zajda, tak uvidíme, jak se k celé situaci postaví tentokrát.

Jinak Karlos ve druhém utkání zaznamenal sedm bodů, což je ale vlastně jedno. Hlavní je, že Draci vezou dalších šest bodů, protože přetlačili i vedoucí Černošice, na které se bodově dotáhli, a v tabulce jsou zatím druzí jen kvůli horšímu skóre. Jen tak dál!

RDH vs. SK Alien Nation Černošice 7:6
RDH vs. FbK Buldoci GOP Radotín 11:3