Související zápasy

FbC Red Dragons Hořovice
66_20231003_202741.jpg

Souhrn víkendu: Naše holky, to jsou borky! A Draci ničí soupeře totálním florbalem

Vstup do nové sezony mají za sebou dorostenci a také dva týmy mladších žáků. Nebo bychom měli říkat žákyň?

Mladší žáci Ballerion

Do sezony vstoupili Draci se dvěma týmy mladších žáků, Ballerioni se účastní soutěž systémem 3+1. V sobotu zajeli na první turnaj do Nového Strašecí a co je důležité? „Tato soutěž je určena především holkám/dívkám z našeho klubu. Rádi bychom v příští sezoně přihlásili již přímo do kategorie žen tým mladších/starších žáky. A pro doplnění tohoto týmu hledáme holky v ročnících 2010 až 2013! Neváhejte přijít na trénink a vyzkoušet si tento dynamický a zábavný sport,“ vábí zájemkyně trenér Jan Strohschneider.

No a jak to tedy vypadalo? Nastoupila elitní formace formace ve složení Adéla - Róza - Anne-Marie doplněná dvojicí nováčků Lukášem a Mikulášem a již zkušeným Štěpánem.

„První zápas plný nasazení a odhodlání jsme skutečně vyhráli. Byl to boj až do konce, ale zasloužená výhra. Jelikož nepřijel tým z Berouna, postoupili jsme rovnou do zápasu o první místo proti Benešovu. Bohužel zde byla vidět větší kvalita soupeře, který nakonec zvítězil. I přes prohru musím pochválit všechny za nasazení, bojovnost a plnění pokynů. Nesmím zapomenout na gólmanku Nikču, která celý turnaj odchytala s přehledem a velice jistými zákroky. Díky draci!“ hodnotí Strohschneider. Zároveň zve na další turnaj, který se uskuteční v sobotu 7. října v Hořovicích.

RDH vs. FBC Rakovník 4:2
RDH vs. SK Florbal Benešov žlutí 1:13

Mladší žáci Arrax

Naopak Arraxové hrají klasický „pětkový“ florbal. Jejich první turnaj ozdobila hojná účast hráčů i rodičů. Trenér Vladislav Šust tak mohl postavit tři útočné formace a dvě obrany. První dva zápasy zvládli Draci výborně. „Hrálo se nahoru dolů, všichni do útoku a hned zase zpět, přesně v duchu ‚totálního florbalu‘, který po nás vyžaduje nový šéftrenér Dušan Valo. Kluci dokázali nasázet soupeřům 19 branek a oba zápasy, jak proti domácím ze Slaného, tak proti Olympu, zaslouženě vyhráli,“ těší Šusta.

Do třetího utkání jsme nastoupili proti drakům ze Říčan. „Ohromně vyhecovaný zápas proti ‚fakeovým‘ drakům se nesl v duchu narůstající únavy,“ popisuje kouč. Především v koncovce chyběl klid a přesnost, takže Dračí derby skončilo spravedlivou remízou. Poslední zápas proti favorizované Bohemce už se nesl ve znamení velké únavy. A taky fyzické zdatnosti soupeře. „Pane bože, co jim dávají jíst?!?,“ diví se Šust. Draci zaslouženě prohráli, ale z turnaje odjíždějí spokojení.

„Předvedená hra odpovídala přesně tomu, co po klucích chceme na tréninkách, rychlý florbal nesvázaný taktikou s množstvím gólových šancí. Také jsem rád, že do týmu zapadli i nový hráči, kteří například vstřelili svůj první soutěžní gól (Martin Mach), nebo hráli poprvé pětkový florbal (Adam Rok) a vedle již ostřílených mazáků se rozhodně neztratili. Zvláštní pochvalu zaslouží gólmanka Róza Kaprhálová, která famózně odchytla všechna čtyři utkání. Závěrem bych chtěl poděkovat skvělé podpoře rodičů, kteří fandili do roztrhání hlasivek. A někteří dokonce napekli skvělé sušenky, díky,“ dodává Šust.

RDH vs. FbC Barracudas Slaný 13:2
RDH vs. OLYMP FLORBAL Poseidon 6:3
RDH vs. FBC Draci modří 2:2
RDH vs. FbŠ Bohemians Praha 4 bílí 2:5

Dorost

Dorostenci vyjeli na úvod sezony na Dobříš, kde je čekaly zápasy proti Vinohradům a Rudné. Herně se začínají projevovat zkušenosti, které kluci sbírají v juniorské kategorii. K vítězství přeci jen vždy kousek chyběl, ale základ do zbytku ročníku je slušný. A jelikož tady trenéři hodnocení nedodali, přinášíme výsledkový servis :)

RDH vs. TJ Sokol Královské Vinohrady B 4:8
RDH vs. Sokol Rudná 4:5n