Související zápasy

FbC Red Dragons Hořovice

Souhrn víkendu: Prokletá poslední minuta! Ale také mnoho výher

Elévové sbírali zkušenosti a vítězili, starší žáci zakončili turnaj pozitivně, juniorům nevyšla poslední minuta a Béčko? To si hraje vlastní ligu.

Elévové

O víkendu se představili jak Arraxové, tak Ballerioni. Bohužel trenéři jsou hlavy děravé a komentář k turnajům nechali pouze ve svých mylšenkách. Ale řekněte, nedočetli byste se rádi, jak Arraxové vyhráli tři zápasy ze čtyř? Nebo jaké byly premiéry některých nových Ballerionů? :)

Starší žáci

První zápas proti Kladnu byl velmi vyrovnaný, hra se přelévala z jedné strany na druhou, akorát Draci nedokázali proměnit své šance a bohužel prohráli. Neúspěchem skončil také duel proti Černošicím, když soupeř odtočil skóre až ve druhé polovině utkání.

Třetí Střetnutí proti Panthers se nevyvíjelo přívětivě, situaci komplikovala vyloučení a s tím ubývající síly. Tentokrát se však podařil obrat Drakům, zejména díky využité přesilovce v závěru. „Turnaj ukázal, kde ještě máme mezery. Ty musíme na tréninku neustále zlepšovat. Chtěl bych ale kluky pochválit za nasazení, jen škoda, že jsme netrefovali branku a častěji nedotlačili balonek za brankovou čáru,“ shrnuje trenér David Trejbal.

RDH vs. Kanonýři Kladno černí 0:3
RDH vs. SK Alien Nation 4:7
RDH vs. Panthers Praha RED 4:2

Junioři

Junioři nastoupili v neděli ke dvěma zápasům v nafukovačce na Kladně. Nejprve je čekal soupeř z nejtěžších – Králův Dvůr. A papírové předpoklady se začaly naplňovat hned od prvních minut.

„Soupeř jasně dominoval, byl lepší ve všech činnostech. Vysoký presink, který se snažíme letos praktikovat, mu vůbec nevadil, naopak nás výrazně přečísloval. Od druhé třetiny jsme přistoupili k bránění v hlubším bloku a hra se trochu zlepšila, skóre nicméně neutěšeně narůstalo dál a zastavilo se až na 2:12,“ popisuje kouč Petr Bauer.

Ve druhém klání přišel papírově hratelnější sok ze Slaného. Zápas byl vyrovnaný, ve vedení se střídaly oba týmy. „Bohužel ve chvíli, která je pro rozdělování bodů rozhodující, se štěstí přiklonilo k soupeři. Gól na konečných 5:4 vstřelil 19 vteřin před koncem. Kluci byli samozřejmě zklamaní, ale přestože jsme na body nedosáhli, jsem spokojen s přístupem a nasazením. Pozitivem je návrat Dana Sojky do zápasového kolotoče. Premiéru mezi juniory si odbyli dorostenci Matěj Mareček a Martin Ruso,“ dodává Bauer.

RDH vs. T.B.C. Králův Dvůr 12:2
RDH vs. FbC Barracudas Slaný 5:4

B-tým

Naprostá florbalová paráda byla k vidění v Berouně, kde nadělovalo Béčko. Kombinace mládí a zkušeností opět rozpoutala ofenzivní kolotoč, výsledkem je 17 vstřelených gólů, šest bodů a po čtyřech zápasech sezony stále stoprocentní bilance.

Proti Hornets B se zaskvěl hlavně Michal Miguel Dušek, jehož výkon jste mohli sledovat na našich sociálních sítích. Vstřelil hattrick, přidal asistenci a právem byl vyhlášen mužem utkání.

Mezi zápasy se zdravě naštval Michalův parťák z útoku David Dejv Trejbal a proti céčku Králova Dvora se trefil hned čtyřikrát, Miguel se připomněl gólem a třemi asistencemi. Nejdůležitější branku si však připsal znovu boss Aleš Růžička. Ví, že vést 4:1 po druhé třetině je cesta do pekel. Proto čtyři minuty před koncem prostřední části vyslal opět svou tradiční petardu z nulového úhlu od mantinelu, gólman soupeře byl bezmocný a dokonce šel viditelně rozladěný střídat.

RDH vs. FBC Hornets Praha B 9:5
RDH vs. T.B.C. Králův Dvůr C - RIDERS 8:2