Související zápasy

FbC Red Dragons Hořovice

Souhrn víkendu: Stoprocentní Béčko, pomohl produktivní Růžička

První soutěžní víkend nové sezony se z dračích mužstev vydala do boje jen mužská rezerva. Parta kolem klubového bosse Aleše Růžičky a nadějných juniorů předvedla doma dva velmi kvalitní výkony, díky kterým získala do tabulky šest bodů. První úkol tedy splněn–nezakončíme ročník s nulou!

Kdo sledoval v neděli dopoledne naše sociální sítě, moc dobře ví, co se v hořovické hale dělo. V jaké pohodě a s jakým elánem se mezi mantinely pohyboval kapitán Růžička. Že mu je 44? Ani náhodou!

V prvním klání proti FKMP Praha byly Hořovice lepší, jen dlouho se nedařilo odskočit na vícebrankový náskok. Naopak střelce soupeře deptala výborná Jitka Pichlíková. „Vyhráli jsme 6:3. Bylo znát, že je to první zápas sezony. Hra byla nepřesná a soupeř se dostával do velkých šancí. Zvítězili jsme díky zlepšenému výkonu ve druhé třetině,“ popisuje kouč František Pichlík.

Nejdůležitější moment zápasu? Rozhodně poslední hořovická trefa přibližně minutu a půl před koncem. Růžička se ladným krokem prodral podél mantinelu a přesnou nechytatelnou ranou z úhlu zvýšil na 6:1. Věděl, kdy zapnout. Trefa kapitána dodala týmu definitivní klid.

Odpoledne přišel druhý duel proti zkušeným florbalistům Falcons Žižkov. „Vlétl jsme na ně vysokým presinkem, který dělal soupeři problémy. Dokázali jsme využít chyb a zvítězili vysoko 8:0. Chválím celý tým za předvedenou hru a nasazení,“ dodává spokojeně Pichlík.

Zajímá vás, kdo dával góly? Za zmínku stojí jen jedno jméno. Aleš Růžička. Ano, oddílový boss si drží průměr gólu na utkání, přidal ještě jednu asistenci a v klubovém bodování mu patří neuvěřitelné třetí místo za mladíky Davidem Hasmanem a Kubou Zajíčkem.

Pochválit je ale potřeba celý mančaft od těch nejméně zkušených až po ty, kteří mají s florbalkou něco odehráno. Vítáme také Tondu Spala, jenž se na palubovky vrátil po vleklých zdravotních problémech s kolenem. A víte co? I on si připsal jednu branku. Prostě krásná neděle na úvod sezony.

RDH vs. FKMP Praha 6:3
RDH vs. FBC Falcons Žižkov 8:0