Související zápasy

FbC Red Dragons Hořovice
19_20220918_223706.jpg

Souhrn víkendu: Omlazené Béčko neuspělo, starší žáci slavili dvakrát

Úvodní zápasy sezony mají za sebou starší žáci a také mužská rezerva. Zatímco mladíci dokázali urvat dvě výhry ze čtyř utkání, Béčko doplněné mnoha juniory jen těsně body získat nedokázalo.

Starší žáci

První turnaj nové sezóny odehráli starší žáci RDH na Kladně. Nakonec s vyrovnanou bilancí dvou výher a stejného počtu proher. „Šlo o naši první konfrontaci ve vyšší soutěži a ukázalo se, že 6. výkonnostní koš zatím odpovídá naší úrovni. Zápasy s kvalitnějšími soupeři potvrdily, že máme rezervy v rychlosti a individuální technice, což jsou nedostatky, o nichž víme dlouhodobě a budeme muset na jejich odstranění dále pracovat,“ hodnotí úvodní duely sezony trenér Kamil Hofman.  

Jako pozitivní bere rozhodně začlenění nových hráčů přecházejících z mladších žáků, pro které se jednalo o premiéru mezi staršími florbalisty. „Poprali se s ní se ctí, pochvala patří obzvlášť gólmanovi Dominiku Rašovskému. Díky také fanouškům za početnou podporu!“ dodává zkušený prostovlasý kouč.

  • RDH vs. FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci  1:0
  • RDH vs. Kralupy Wolves  2:4
  • RDH vs. Kanonýři Kladno bílí  0:4
  • RDH vs. FBC STŘELCI UNHOŠŤ  7:1

Béčko

První zápas proti rezervě Hornets Praha byl vyrovnaný jak po herní stránce, tak té soubojové. Ještě dvou třetinách platil vyrovnaný stav 2:2. „Chtěli jsme více běhat a zpřesnit střelbu, to se nám prvních 5 minut dařilo. Soupeře jsme dostali pod tlak, ale branku nedali. Soupeř pak využil rychlý protiútok. Srovnat se nám nepodařilo ani v přesilovce a hře bez gólmana,“ hodnotí utkání hráč David Trejbal.  

Vstup do druhého klání s Vorms Praha byl vlažný a soupeř měl hned ve 3. minutě trestné střílení, které neproměnil. Po první třetině Béčko vedlo 2:1 a vypadalo na premiérové body v sezoně. „Bohužel soupeř nás začal ve druhé třetině přehrávat. Ve třetí části jsme začali napadat, ale soupeř si s tím uměl poradit. Inkasovali jsme další branky a na obrat už nebyly psychické síly,“ popisuje Trejbal.

  • RDH vs. FBC Hornets Praha B  2:3
  • RDH vs. F.C. Vorms Praha  4:6

Áčko

První utkání odehrál také mužský A-tým. Článek z turnaje si můžete přečíst ZDE

Související články

FbC Red Dragons Hořovice
18_20220918_220726.png

Áčko má za sebou první turnaj. Úvodní prohra bolí, smutní nový kouč

Dračí Áčko má za sebou první turnaj sezony a zároveň premiéru pod nově zvoleným lodivodem Dušanem Valem. Turnaj na Stochově ale nevyšel podle představ, zejména z úvodního utkání převládá pachuť nad předvedenou hrou. Blamáž odvrátilo až druhé klání proti početně výrazně oslabenému soupeři.